Chata Koníček
Chata Koníček Chata Koníček Chata Koníček Chata Koníček Chata Koníček Chata Koníček Chata Koníček Chata Koníček Chata Koníček Chata Koníček Chata Koníček Chata Koníček

Chata Koníček

kdy:   duben 2019
kde:   Kamenný Přívoz

Rekonstrukce rekreačního objektu 

Předmětem projektu je návrh rekonstrukce  rekreačně-obytného objektu pro rodinu s dětmi i pro chvíle trávené s přáteli. Důraz byl kladen na funkční dispoziční uspořádání, které by vyhovovalo rodině za všech situací, logické návaznosti, snadnou údržbu a komfortní rekreaci v přírodě s možností pozdějšího trvalého bydlení. 

Základním určujícím prvkem je stávající objekt chaty a svažitost pozemku s návazností na okolí a prostor u bazénu. Nově navrhované dispoziční uspořádání vychází ze současného stavu, jeho možností a zachování krásného výhledu na zahradu. 

Návrh ponechává základní hmotu chaty a rozšiřuje ji dle potřeby přiznanou hmotou s plochou střechou. Nová část s obývacím pokojem navíc nabízí využití plochy střechy jako terasu, která bude přístupná ze zahrady i z ložnice v patře. Ve druhé, vyšší části, je situován dětský a hostovský pokoj. Prostor kolem hlavní obytné terasy u obývací části je esteticky a barevně odlišen, aby opticky ohraničil pobytový prostor. Navrhovaná rozšířená terasa koresponduje se stávající nivelitou a pokračuje v původním směru. Prostor kolem bazénu je materiálově a geometricky sjednocen s celým návrhem. 

Materiálově je hmota chaty pojednána celkově jednodušeji s barevným důrazem u obytné části kolem terasy.