Dům Řitka
Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka Dům Řitka

Dům Řitka

kdy:   červen 2020
kde:   Řitka

Rekonstrukce staré chaty na dům pro čtyřčlennou rodinu, ve kterém se jim bude dobře bydlet.

I přes malou půdorysnou plochu a chytrému dispozičnímu řešení, umí dům splnit požadavky majitelů a poskytuje dostatek prostoru. V přízemí se nachází hlavní obytný prostor s kuchyní a zázemím, který je možné rozšířit otevřením terasy a celkový užitný prostor se tak o dost zvětší. Toto řešení je sympatické obzvláště během teplých dnů, které tráví lidé venku. V patře se pak nachází tři pokoje s koupelnou - jedna hlavní ložnice a dva dětské pokoje, přičemž jeden z nich bude vybaven palandou. Tím, že velmi rádi navrhujeme prostory, které budou využitelné na maximum, navrhli jsme i obytnou půdu, která může sloužit jako relaxační místo, a zároveň je zde stále dostatek prostoru pro uschování věcí. 

Celý interiér bude pojednán v přírodních materiálech a je zde prostor i pro atypická řešení, například ve vstupní hale u schodiště, kde se kombinuje botník a věšák na oblečení se zábradlím a je využit každý centimetr.

Dům je rekonstrukcí původní chaty, kdy zachováme přízemí, které trochu zvedneme a horní patro nahradíme novým, které bude protažené jižním směrem a bude sloužit i jako stínění hlavního obytného prostou. 

Materiálově pracujeme se dřevem a falcovaným plechem, který celý objekt na bocích lemuje a reaguje tak i na dispoziční řešení.