Schodiště - budova BETA
Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA Schodiště - budova BETA

Schodiště - budova BETA

kdy:   srpen 2021
kde:   Praha

Autorka schodiště: Kristýna Šimoník
Autor administrativní budovy BETA: Aulík Fišer architekti
Investor: Passerinvest Group⁠⁠
Realizace schodiště: Bubeník 1913 s.r.o.
Interiérová zeleň: Vlasta Hábová 

Fotografie: Andrea Marković - Speechless stories
V administrativní budově Betě, realizované v roce 2005, původně bývalo schodiště, které propojovalo lobby s prvním patrem. V dalších letech bylo, vzhledem ke změně majitele a jeho odlišným provozním požadavkům, odstraněno. Po návratu budovy zpět do majetku původního investora se potřeba schodiště opět ukázala jako aktuální a vznikl zde prostor pro jeho návrh. 

Schodiště respektuje původní půdorys, a zároveň do lobby přináší další možnosti jeho využití. Je propojovacím prvkem mezi podlažími, nabízí možnost posezení při čekání na kolegy a spolu s interiérovou zelení dotváří a zpříjemňuje lobby administrativní budovy.

Konstrukce schodiště: nerez
Pochozí části a zábradlí: sklo
Niky: olejovaný dub